RSS
sobota, 30 marca 2013
niedziela, 17 marca 2013

Zbyszek ma dzisiaj imieniny dlatego caaaaaaaaaaaały zwierzowiec postanowił pomóc pani w przygotowaniu czegoś wyjątkowego...
- Wyjątkowy może być kawałek porannego pachnącego wiosną ogórka albo liść sałaty! - przekrzykiwał się Denver z Gandalfem
- EEEEE tam nie znacie się najlepsze jest mięso w galarecie... - wtrącił Gustaw zerkając znacząco na jedną z półek  w lodówce.

Ja wiem że panu najbardziej odpowiadałby jakiś entomologiczny albo fotograficzny prezent  ale ani ja ani pani nie jesteśmy w stanie nic w tej sprawie wymyślić z przyziemno-zdrowotnych względów dlatego też zrobimy coś z dodatkiem serca i chęci...
Zmykamy do naszej jadalnio- sypialni czarować kulinarnie ...

16:15, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 marca 2013

Dziś miałem rewelacyjny poranek z okazji Światowego Dnia Psa a może dlatego że pancia jest chora... a może z obu tych powodów na raz.
MIZIANKO :) ZNALAZŁEM SIĘ W RAJU NA ZIEMI.

W południe pani czuła się trochę lepiej i wyczesała mnie i Gutka potem dostałem psi przysmak i surowe jajko które uwielbiam :)
A potem w przypływie sił i nagłego pomysłu na wygodę psa zrobiliśmy w gabinecie przemeblowanie i mamy teraz więcej miejsca :) Na sen i na harce oczywiście :)

21:37, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 marca 2013

Nasza pańcia ma dzisiaj święto bo przecież poza nią w naszym mieszkaniu nie ma innej kobiety więc w imieniu wszystkich panów w naszej rodzinie ja wręczyłem jej rano pachnący baleronem woreczek po kanapce pracowniczej Zbyszka który to z narażeniem się na ogólny gniew po kryjomu z kosza wydobył Gustaw bo on jako kot ma lepiej do takich czynności przystosowane łapki w nocy na chwilę nasz "prezent" przekazałem Gandalfowi żeby mógł zrobić w nim kilka ozdobnych dziurek zębami - chciałem podać go jeszcze Denwerowi ale to jeszcze mały prosiaczek i wspólnie z chłopakami uznaliśmy że za nim mu wyjaśnimy co to w ogóle jest ten Dzień Kobiet wiosna nas zastanie więc spytaliśmy tylko czy chce dać pani z nami prezent a jak entuzjastycznie przytaknął wszystko już było jasne.

Pańcia doceniła nasz prezent i było jej miło chociaż woreczka nie chciała wylizać  ale może dlatego że od kilku dni jest chora ma okropnie wredny spastyczny kaszel i takie mocno spięte i skaczące mięśnie jakich nie widziałem u niej jeszcze nigdy - Martwię się...

Noga nie wróciła jeszcze do formy po urazie a my ze względów różnych bez terapii jesteśmy i tak się jakoś nie za dobrze układa. A ta spastyka to mogłaby sobie odpuścić wespół z tym kaszlem :( tak z okazji Dnia Kobiet prawda?   

23:24, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 lutego 2013

12 lat temu moja pani napisała fragment swojej biografii w książce "Na przekór losowi" i kilka sztuk tej książki przekazała pewnemu małżeństwu...
Minęły lata pozmieniało się życie... niektórzy odeszli a innych doświadczyła choroba... tymczasem zawodna pamięć wyparła fakt "przekazania książek" bo każdy wiek rządzi się swoimi prawami a wtedy młodzi mają inne priorytety...

Przez lata słowa zawarte na cierpliwym papierze jednym przynosiły ulgę, innych motywowały, jeszcze innym podobno ratowały życie a Ewelina na półce miała jeden egzemplarz kawałka swojego życia i z każdym rokiem widziała bardziej brak swojej rozwagi z tamtych lat bo książka owa jest nie do zdobycia w księgarni a jeśli ktoś ją ma w zbiorach to musiał nabyć ją od jednego ze współautorów zapewne z osobistą dedykacją.

----

W ostatni dzień stycznia tego roku do mojej pani Napisała pani Czesława która jak się okazało  była w posiadaniu tych autorskich egzemplarzy obecnie tak cennych książek i przez te kilka lat szukała pani najpierw z małżonkiem, później samotnie wszystko po to by zwrócić własność pisaną współautorowi mądrzejszemu o 12 lat różnych doświadczeń.
Dziś to niezwykłe po tylu latach spotkanie doszło do skutku i mimo upływu czasu przypomniały się chwile twarze i okoliczności -  ja również na nim byłem.

 

DZIĘKUJĄC ZA TRUD POSZUKIWAŃ WYSIŁKU I UCZCIWOŚCI

"Przyszedł dziś dzień  że szlaki po latach połączyć się muszą

Wspomnienia jak batalion do serca nam ruszą

Tam już zostaną na wieki ukryte

Wesołe, czasem smutne czy nawet rozmyte

 Kiedy się w przyszłości znowu gdzieś spotkamy

To sobie te wspomnienia w prezencie oddamy."

 

Z najserdeczniejszymi życzeniami zdrowia pogody ducha i charyzmy
                                                        Ewelina Balcar - Zalewska

 

My również dostaliśmy po za książkami od Pani Czesławy prezent Aniołka rehabilitacyjnego który może za sprawą mocy i siły serca innych uczyni jakiś cud i wyplącze nas z perspektywy trwałych uszkodzeń pourazowych związanych z brakiem bezwzględnie niezbędnej terapii.

22:32, guliver_i_ja
Link Komentarze (1) »
czwartek, 07 lutego 2013

Powyżej przegląd końskich prezentów mojej Pani
- Podusia końska dla dobrych snów,
- Portfelik koński na drobiazgi,
- Mały konik (jak Tarot)
- Duży konik (jak Nugat)
Tak żeby jeździec miał prawo wyboru ;)

23:46, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 lutego 2013

Dziś moja pani ma urodziny - życzyłem jej wielu aniołków rehabilitacyjnych żeby wreszcie mogła po swojej kontuzji wrócić do pracy z dziećmi i do podwórkowych zabaw ze mną bo na razie ani jedno ani drugie nie jest za bardzo możliwe.
Zepsuł nam się elektryczny wózek pani i to jedna z bardzo przykrych informacji bo niestety jego naprawa przewyższa kosztowo celowość wykonywanych działań - jedyne co mogę zrobić ja pies to dać pani zdjęcie wózka który powinna mieć - Ktoś mi ostatnio powiedział że gdyby moja chęć pomagania przeliczyła się na ludzkie pieniądze pani po 2h mojej pracy miałaby nowy wózek...
a wyglądałby on tak (zdjęcie pochodzi ze strony sklepu ze sprzętem)

Co do samych zaś urodzin pani dostała od nas (Pana, mnie, Gucia Gandalfa i Denvera) piękny tort zrobiony w cukierni Czech - Pyszny podobno - psu nigdy nie dadzą spróbować :(
potem przyszedł wieczór i goście i urodziny zrobiły się KOŃSKIE bo i prezenty ku dzikiej radości pani były koniowo - miziate jak zimowy Tarot "koń mojej pani". Osobiście się nie zjawił bo istniała pewna groźba którą proponowano wykonać żeby go zmieścić do naszego domu i nie chcieliśmy z panią ryzyka podejmować.
Urodziny były też czarodziejskie o to postarała się Dominika z Emilką które zorganizowały pani konkurs z Quizem Elfem o imieniu Prawa i czarodziejem o imieniu Przód :)

Pani choć podobno długo żyje na świecie nie miała nigdy tak magicznych urodzin jak te bo magię noszą dzieci w sercach i ona ma ogromną moc :)

Korzystając z okazji w imieniu Solenizantki dziękuję za wszelkie życzenia objawy sympatii i pamięci tego wyjątkowego dnia.

23:54, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 stycznia 2013

Jest 17 stycznia…
 północ w tej chwili wybiła
za osiem  godzin i trzy minuty
mama nie będzie już żyła
cofnę się w czasie o pełnoletniość
bo tyle już jestem bez ciebie
i w noc zimową przepełnioną  lękiem
 odwiedzę kochana cię w niebie
będziesz mi mamo jak zawsze lekarstwem
 na ból , na smutek i ciszę
poczuję że głaszczesz mnie lekko
 i głos twój łagodny z zaświatów usłyszę
to co mi powiesz ja schowam do serca
 na rok kolejny mej życiowej drogi
bym mogła cię zawsze zawołać
gdy w sobie poczuje smak trwogi
dzisiaj mamusiu najdroższa
twój jeździec  chory tu leży
siedem dni temu przecież mnie trzymałaś
 wiem choć nie każdy mi  wierzy
Potem matczyne swe ręce
włożyłaś w terapeutów dłonie
Bo przecież rodzic swe dziecko potrafi
 nawet  po śmierci  ochronić
Widuje cię więc kochana
 czasem w ich oczach uśmiechu i geście
i to są bezcenne chwile
odnalezione skarby odkryte nareszcie
Ranek się zbliża duchów czas się skraca
 a do mnie ranka niepokój powraca
bo właśnie  ósma trzy już wybiła
i jak co roku mama nie ożyła...15:31, guliver_i_ja
Link Komentarze (2) »
środa, 16 stycznia 2013

Gdy już panią boli tak że nie wyrabia zastępujemy jej choć na chwil parę zastrzyki

najpierw Gucio ...
potem ja bo buziak poprawia humor i działa na ból

tylko noce są trudne ...
Ale jutro przyjedzie pan Terapeuta

23:50, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »

NOWA STRONA REHABILITACYJNA
Zapraszamy :)


ZOOTERAPIA I NOWY BLOG:
ZERKNIJ NA NASZĄ STRONĘ


PRZEKAŻ 1%:
Tu się szkoliłem:

Tutaj są moi lekarze:


GOLDENY TOP LISTA