RSS
poniedziałek, 16 września 2013
środa, 11 września 2013

Kochani gdybyśmy mogli przewidywać przyszłość zapewne dokonywalibyśmy inaczej wyborów przynajmniej w pewnych aspektach i wcale nie jest powiedziane że byłyby one lepsze od tych na które zdecydowaliśmy się nie znając tego co przyniesie los...


23:50, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 września 2013

Miło nam poinformować iż dziś odbyły się pierwsze zajęcia pedagogiczno-kynoterapeutyczne w ramach drugiej edycji programu "Żyć dla innych".


Realizacja projektu możliwa jest dzięki naszej współpracy z Ośrodkiem Hipoterapeutycznym "KAPIRIS" oraz Zabrzańskim Towarzystwem Rodziców Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski. 

Mamy nadzieję że również w tym roku dostarczymy naszym podopiecznym niezapomnianych chwil radości i nauki w towarzystwie wyjątkowego psa o wielkim sercu.

23:10, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 września 2013

Dziś mieliśmy przyjemność brać udział w pikniku integracyjnym zorganizowanym przez sośnicowicką firmę Marco, która już od prawie roku wspiera finansowo terapię rehabilitacyjną mojej pani, pozwalając nam przez to na realizację nieodpłatnych indywidualnych zajęć rehabilitacyjno - pedagogicznych  dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Za wyjątkowe zrozumienie pasji do pracy z niepełnosprawnymi, oraz wspieranie kolejnych kroków w dążeniu do samodzielności społecznej, zawodowej i rehabilitacyjnej mogliśmy dziś odwdzięczyć się pracą na uśmiech dziecka.

Pozdrawiamy ciepło wszystkich, którzy tworzą tę wyjątkową firmę, rodziców, opiekunów i dzieci dzięki którym dzień ten na długo zapisze się w głowie pewnego psa i jego opiekunki.

Specjalne pozdrowienia dla Krystiana i Jagody :)

23:26, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 sierpnia 2013

... bo czasem mały wielki cud jest tuż obok ... a zawsze trudny pacjent potrafi zaskoczyć terapeutę...

21:33, guliver_i_ja
Link Komentarze (1) »
sobota, 27 lipca 2013

A nocą na naszym moście mój drogi Aniele
Twoje skrzydła na chwilę blask swój gdzieś schowają
Będziemy znowu razem tak ciało przy ciele
W cichej ciemności nocy słowa ożywają
Wówczas zdradzę ci mamo tajemnic pieczęcie
Plany przyszłości, obawy i moje nadzieje
Wiatr lekko nas sobą otuli i delikatnie strach ze mnie wywieje
Potem kucnę ostrożnie na trawy zieleni
Schylę się milcząc po kwiaty dla ciebie
Niech w twoje urodziny tęcza się promieni
A kwiaty ułóż sobie na swym stole w niebie
Kiedy znów moja śliczna stęsknię się za tobą
Poślij mi z góry ekspresem uściski
Bo czy ktoś chodzi po ziemi czy króluje w niebie
Jeśli kochał cię z serca na zawsze jest bliski.

z okazji Twoich urodzin Mamusiu
27 lipca 2013r.

22:50, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 lipca 2013

Historia tego wpisu zaczyna się kilka lat temu wówczas moja pani nie miała jeszcze mnie i oglądała specjalny odcinek zaklinacza psów w którym niepełnosprawna nastolatka poruszająca się dosyć niestabilnie o chodziku pragnęła móc wyprowadzać samodzielnie swoje dwa cavaliery.
Ewelina powiedziała sobie wtedy że będzie miała psa nauczy się z nim funkcjonować i zrobi wszystko żeby nie tylko wyjechać ale wyjść z nim na spacer o własnych siłach.

Potem pojawiłem się ja. Z mojego powodu Ewelina nauczyła się starać o swoją sprawność i poddała się trudnemu procesowi terapii. Razem uczyliśmy się wielu rzeczy po 2 latach terapii moja pani nauczyła się jeździć na rowerze, a po kolejnym roku zaczęła jeździć konno.
W tym czasie nabrała też większej wiedzy o psach i pracy z nimi. Potem kolejny raz przypadkiem oglądaliśmy wspomniany odcinek zaklinacza psów i Ewelina postanowiła uparcie dążyć do swojej sprawności i obecności 2 psa ze względu na fakt iż za jakiś czas ja udam się na emeryturę i będę jej psem do kochania. Rok 2012 to czas kiedy w procesie terapii zaczęła nas wspierać firma MARCO z Sośnicowic. Im również bliski stał się temat znaczenia psa asystującego w życiu osoby z niepełnosprawnością dlatego zdecydowali się na pokrycie kosztów szkolenia mojego zastępcy.
Marzenie pani o 2 psach jest coraz bliżej...
Trzeci raz zaklinacza obejrzała pani jakieś 2 miesiące przed powstaniem tego wpisu i...
Doświadczenie z psami już ma, ja jestem obok niej, drugi pies za jakieś 2 lata do nas dołączy, zaklinaczkę psów w postaci prezesa fundacji Dogiq mamy - pozostaje zrobić wszystko żeby umieć chodzić i wyjść teraz z jednym psem w przyszłości z dwoma.
Historię tego marzenia poznała pani Iwona z firmy Marko przy okazji naszego raportu z postępów w terapii. I tak pojawił się temat chodzika który mógłby umożliwić to wyprowadzenie psów na spacer na własnych nogach - niestety sprzęt bardzo drogi więc nie braliśmy nawet pod uwagę realizacji zakupu w moim i pani światopoglądzie.
1 lipca 2013r. pani Iwona zadzwoniła do nas z wieściami że decyzją zarządu aniołów potrzebny do realizacji marzeń sprzęt zostanie sfinansowany ku olbrzymiej radości naszej i pana terapeuty również.
Dziś gdy wreszcie kończę ten wpis Ewelina jest już po serii zajęć które mają przygotować jej mięśnie do pierwszych kroków o własnych nowym chodziku.
Dziś też 26 lipca 2013r. mija dokładnie 4 lata od pierwszej rehabilitacji z jej obecnym terapeutą - niebawem będzie też i pierwszy krok. :)

Z okazji tej rocznicy DZIĘKUJEMY PANU TERAPEUCIE ZA WYSIŁEK SERCE TRUD I ZROZUMIENIE PACJENTA WE WSZELKICH JEGO TRUDNOŚCIACH.
Z nadzieją na to że starczy aniołów i wiary oraz samozaparcia na kolejne 4 i jeszcze 4 lata :)

21:36, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 czerwca 2013

Od dziś oficjalnie zaczęły się wakacje :)

Z tej okazji jak to zwykle o tej porze bywa rozpoczynamy wakacyjny sezon ze zwierzyńcem 2013
Miło nam poinformować że już 2-go lipca 2013 odbędzie się z tej okazji pierwsza impreza zorganizowana w Ośrodku Hipoterapeutycznym KAPIRIS.
W programie przewidzianym dla grupy zorganizowanej (spotkane zamknięte) będzie m.in.
- ognisko
- zajęcia o charakterze hipoterapeutycznym przy i na koniu
- zajęcia edukacyjno - kynoterapeutyczne połączone z wykładem o psach pracujących i pokazem umiejętności psa asystującego.

Gwarantujemy świetną zabawę :D

23:33, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 czerwca 2013

Dziś funkcjonariusze policji w Łaziskach Górnych zainterweniowali w naszej sprawie odnośnie zachowania pewnych  pań które z samochodu rzuciły w moją i Eweliny stronę 2 petardy - wystraszyłem się ja ale nieco bardziej istotny był fakt że moja pani dostała bardzo silnego ataku zesztywnienia mięśni który choć trwał kilka chwil był dla niej bolesny.
Panie jak się domyślacie świetnie się ubawiły obserwując jak dobry film nasze reakcje.
Kilka chwil przed tym zdarzeniem wymienieni na początku policjanci widzieli jak pomagam mojej pani zamknąć drzwi, podaje klucze i pomagam zjechać z podjazdu - zaalarmowani wybuchami wyłonili się nagle z za rogu i po dopytaniu naszej dwójki czy nic poważniejszego mnie i pani się nie stało i czy na sto procent nie potrzebujemy pomocy medycznej podeszli do sprawczyń które nadal siedziały w samochodzie ale już z nieco innymi minami.

Bardzo dziękujemy panom mundurowym za interwencję - może reagowanie i nagłaśnianie takich anty społecznych zachowań nienauczonych kultury pań spowoduje iż ktoś się zastanowi nad tym co robi zanim zacznie działać - to się nazywa KONSEKWENCJA ZACHOWAŃ drogie bezimienne panie - należałoby wrócić do podstaw jeśli jak pokazało wasze dzisiejsze zachowanie ich nie posiadacie.
Polecamy sesję terapeutyczną z udziałem psa - nauczycie się zachowań akceptowanych przez ogół.

Pozdrawiamy.

23:53, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »

NOWA STRONA REHABILITACYJNA
Zapraszamy :)


ZOOTERAPIA I NOWY BLOG:
ZERKNIJ NA NASZĄ STRONĘ


PRZEKAŻ 1%:
Tu się szkoliłem:

Tutaj są moi lekarze:


GOLDENY TOP LISTA