RSS
poniedziałek, 18 lutego 2013

12 lat temu moja pani napisała fragment swojej biografii w książce "Na przekór losowi" i kilka sztuk tej książki przekazała pewnemu małżeństwu...
Minęły lata pozmieniało się życie... niektórzy odeszli a innych doświadczyła choroba... tymczasem zawodna pamięć wyparła fakt "przekazania książek" bo każdy wiek rządzi się swoimi prawami a wtedy młodzi mają inne priorytety...

Przez lata słowa zawarte na cierpliwym papierze jednym przynosiły ulgę, innych motywowały, jeszcze innym podobno ratowały życie a Ewelina na półce miała jeden egzemplarz kawałka swojego życia i z każdym rokiem widziała bardziej brak swojej rozwagi z tamtych lat bo książka owa jest nie do zdobycia w księgarni a jeśli ktoś ją ma w zbiorach to musiał nabyć ją od jednego ze współautorów zapewne z osobistą dedykacją.

----

W ostatni dzień stycznia tego roku do mojej pani Napisała pani Czesława która jak się okazało  była w posiadaniu tych autorskich egzemplarzy obecnie tak cennych książek i przez te kilka lat szukała pani najpierw z małżonkiem, później samotnie wszystko po to by zwrócić własność pisaną współautorowi mądrzejszemu o 12 lat różnych doświadczeń.
Dziś to niezwykłe po tylu latach spotkanie doszło do skutku i mimo upływu czasu przypomniały się chwile twarze i okoliczności -  ja również na nim byłem.

 

DZIĘKUJĄC ZA TRUD POSZUKIWAŃ WYSIŁKU I UCZCIWOŚCI

"Przyszedł dziś dzień  że szlaki po latach połączyć się muszą

Wspomnienia jak batalion do serca nam ruszą

Tam już zostaną na wieki ukryte

Wesołe, czasem smutne czy nawet rozmyte

 Kiedy się w przyszłości znowu gdzieś spotkamy

To sobie te wspomnienia w prezencie oddamy."

 

Z najserdeczniejszymi życzeniami zdrowia pogody ducha i charyzmy
                                                        Ewelina Balcar - Zalewska

 

My również dostaliśmy po za książkami od Pani Czesławy prezent Aniołka rehabilitacyjnego który może za sprawą mocy i siły serca innych uczyni jakiś cud i wyplącze nas z perspektywy trwałych uszkodzeń pourazowych związanych z brakiem bezwzględnie niezbędnej terapii.

22:32, guliver_i_ja
Link Komentarze (1) »
czwartek, 07 lutego 2013

Powyżej przegląd końskich prezentów mojej Pani
- Podusia końska dla dobrych snów,
- Portfelik koński na drobiazgi,
- Mały konik (jak Tarot)
- Duży konik (jak Nugat)
Tak żeby jeździec miał prawo wyboru ;)

23:46, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 lutego 2013

Dziś moja pani ma urodziny - życzyłem jej wielu aniołków rehabilitacyjnych żeby wreszcie mogła po swojej kontuzji wrócić do pracy z dziećmi i do podwórkowych zabaw ze mną bo na razie ani jedno ani drugie nie jest za bardzo możliwe.
Zepsuł nam się elektryczny wózek pani i to jedna z bardzo przykrych informacji bo niestety jego naprawa przewyższa kosztowo celowość wykonywanych działań - jedyne co mogę zrobić ja pies to dać pani zdjęcie wózka który powinna mieć - Ktoś mi ostatnio powiedział że gdyby moja chęć pomagania przeliczyła się na ludzkie pieniądze pani po 2h mojej pracy miałaby nowy wózek...
a wyglądałby on tak (zdjęcie pochodzi ze strony sklepu ze sprzętem)

Co do samych zaś urodzin pani dostała od nas (Pana, mnie, Gucia Gandalfa i Denvera) piękny tort zrobiony w cukierni Czech - Pyszny podobno - psu nigdy nie dadzą spróbować :(
potem przyszedł wieczór i goście i urodziny zrobiły się KOŃSKIE bo i prezenty ku dzikiej radości pani były koniowo - miziate jak zimowy Tarot "koń mojej pani". Osobiście się nie zjawił bo istniała pewna groźba którą proponowano wykonać żeby go zmieścić do naszego domu i nie chcieliśmy z panią ryzyka podejmować.
Urodziny były też czarodziejskie o to postarała się Dominika z Emilką które zorganizowały pani konkurs z Quizem Elfem o imieniu Prawa i czarodziejem o imieniu Przód :)

Pani choć podobno długo żyje na świecie nie miała nigdy tak magicznych urodzin jak te bo magię noszą dzieci w sercach i ona ma ogromną moc :)

Korzystając z okazji w imieniu Solenizantki dziękuję za wszelkie życzenia objawy sympatii i pamięci tego wyjątkowego dnia.

23:54, guliver_i_ja
Link Dodaj komentarz »

NOWA STRONA REHABILITACYJNA
Zapraszamy :)


ZOOTERAPIA I NOWY BLOG:
ZERKNIJ NA NASZĄ STRONĘ


PRZEKAŻ 1%:
Tu się szkoliłem:

Tutaj są moi lekarze:


GOLDENY TOP LISTA